Laddar...
Fyll i ditt registeringnummer och miltal för att ta emot bud från handlare
Detta är en beställningsbar bil, vilket innebär att den ännu inte har tilldelats ett registreringsnummer eller VIN. Därför finns det ingen tillgänglig historik att granska.
Atteviks grundades 1945 av Sigvard Attevik och drivs i dag av tredje generationens Attevikare. Företaget är en av Sveriges större privata återförsäljare av märkena; VW, Audi, SEAT, Skoda och Scania.
Atteviks är en modern koncern med verksamhet på nio olika orter i Småland. Detta har skett genom målmedveten satsning på egen lönsamhet och kloka uppköp av andra bilföretag i regionen.
Verksamheten är uppdelad i två försäljningsbolag: Bil AB och Lastbilar AB. Moderbolaget Atteviksgruppen AB har sitt säte i Jönköping. Koncernen har en omsättning på 2 miljarder och har ca 400 anställda.
Bilen säljs av ett företag som är medlem i MRF
TDI quattro Proline 150 kW S tronic
Leveranstid 3–5 månader
Nu har du chansen att äga en av marknadens mest eftertraktade kombibilar! Denna Audi A6 Avant med 150 kW och S tronic automat kombinerar kraft, komfort och quattro – Audis legendariska fyrhjulsdrift – perfekt för svenska vägar.
Utrustningshöjdpunkter:
LED-strålkastare
Sportstolar i delskinn
Parkeringssensorer fram & bak
MMI Navigation
Farthållare
3-zons klimatanläggning
Elbaklucka
En bil för dig som vill ha både prestanda och premiumkänsla i vardagen. Välservad, välutrustad och redo för nya äventyr!
Kontakta Tim Olofsson på 0470-75 31 18 alt. [email protected] för att boka din provkörning!
OBS! Bilen är ett exempel på fabriksbeställning & går att ändra till önskat utförande.

Välja bil

Köpa bil


Välja bil

Köpa bil

Köpa bil
Fyll i ditt registeringnummer och miltal för att ta emot bud från handlare
Fyll i ditt registeringnummer och miltal för att ta emot bud från handlare
